| Item no. | 12116 |
| Weight | 120 g |
| Pieces | 24 |
| CCG2 | 180 cartons |
| Euro pallet | 195 cartons |
The Rainbow Twist Lolly Headerbag brings colourful lolly fun in a classic spiral shape! With its vibrant design and fruity flavour, it’s a real eye-catcher and is sure to put a smile on the faces of young and old alike.
Whether as a sweet treat, a party highlight or a colourful snack for in between meals – the Rainbow Twist Lolly brings a smile to everyone’s face and is a must-have on any sweet shelf.
On the confectionery shelf, the Rainbow Twist Lolly Headerbag is a real eye-catcher: colourful, cheerful and irresistible – a must-have for any range!
| Energy | 1650 kJ / 390 kcal |
| Fat, of which saturated fatty acids | 0 g 0 g |
| Carbohydrates of which sugars | 97 g 68 g |
| Protein | 0 g |
| Salt | 0 g |
Sugar, glucose syrup, maltodextrin, water, flavouring, colourings: E100, E133, E141, E160a, E163.
An overview of product categories
Liquid delight with a fun factor: Try our Candy Gel in amazing flavors like Sour Blast and Sweet Splash!
Discover products
Fizzy fun guaranteed: Explore our Candy Spray highlights like Fire Blaster and Mega Spray!
Discover products
Chewy and popping fun guaranteed: Discover our Bubble Gum highlights like Star Sticks Bubble Gum!
Discover products
Sweet fun for dipping and licking: Try our Dip & Lick favorites like Splash Dipper & Dino Dipper.
Discover products