| Item no. | 14162 |
| Weight | 19 g |
| Pieces | 24 |
| Displays / carton | 6 |
| CCG2 | 56 cartons |
| Euro pallet | 72 cartons |
Rolla Belta Multicolour combines fruity chewing fun with a colourful look! The colourful rolls provide varied snacking fun and are a real eye-catcher on the confectionery shelf.
Whether as a small snack, a fun souvenir or a sweet gift - Rolla Belta Multicolour provides joy, colour and enjoyment at every moment.
Vidal Rolla Belta Multicolour are a real eye-catcher on the confectionery shelf: colourful, playful and irresistible - a must-have for every assortment!
| Energy | 1564 kJ / 369 kcal |
| Fat of which saturated fatty acids | 2,20 g 1,20 g |
| Carbohydrates of which sugar | 82 g 62 g |
| protein | 2,10 g |
| salt | 0,41 g |
Sugar, glucose - fructose - syrup, WHEAT FLOUR, acidulants: malic acid, citric acid, lactic acid; dextrose, palm fat, maize starch, acidity regulator: sodium lactate, potassium citrate; flavourings, antioxidant: ascobic acid; salt, fruit and plant concentrates: carrot, hibiscus, blackcurrant; colourings: E100, E120, E133.
Product categories at a glance
Sweet fun for dipping and licking: Try our Dip & Lick favorites like Splash Dipper & Dino Dipper.
Discover products
Chewy and popping fun guaranteed: Discover our Bubble Gum highlights like Star Sticks Bubble Gum!
Discover products
Delicious all around: Discover our Lollipop favorites like Unicorn Lolly, Unicorn Lipstick, and Unicorn Ring Pop!
Discover products